Zveme Vás na webinář >>> Jaká (psycho)terapeutická metoda je TA pravá? <<< vysíláme zdarma v út 21.9. 

Není vaginální napářka jako napářka, aneb sedací lázně pro ženy nejen s endometriózou

V tomto příspěvku bych se ráda s vámi podělila o video z přednášky na festivalu v Litoměřicích a zároveň bych se ráda distancovala od něčeho, co se v poslední době objevuje na internetu a co autorka nazývá „vaginální napařování pro ženy s endometriózou“.

Tento postup pro vaginální napářku je něco, pod co jsem se nepodepsala a přesto se v souvislosti s ním objevuje moje jméno. Paní onemocnění endometriózou se mnou konzultovala, ale nikdy jsem tento postup neschválila ani nedoporučila.

„Je to podle mého názoru postup pro ženy s endometriózou velmi nebezpečný!“

Endometrióza, to jsou především zánětlivá ložiska v těle. Zánět tuto nemoc přinejmenším vždy doprovází. Když zánět v těle zahřejete horkou vodou a ihned ho nezchladíte, stane se to, že se zánět bude v těle rozvíjet. To je základní pravidlo, které se učí na zdravotní škole.

Proto ženám s endometriózou nedělají zpravidla dobře ani teplé vany/koupele. Záněty se jim tím v těle množí.

V návodu k vaginální bylinné napářce se píše, že jeden den si napaříte lůno na horko, pak můžete klidně jít spát, druhý den jíst, na záchod, do práce, domů a pak teprve večer (tj. druhý den večer po napářce) se zchlazujete.

Pod tento postup jsem se opravdu nepodepsala a domnívám se, že je to zdravotně nebezpečná záležitost, není to legrace. Endometria v horku mohou i popraskat a potom je to na nemocnici.

Mé oficiální prohlášení najdete v tomto videu v čase od 1 hod. 40 min.

Postup sedacích lázní pro ženy nejen s endometriózou

Pokud chcete vědět, jak si můžete velmi účinně dělat lázně lůna při endometrióze, ale i při jiných gynekologických problémech, přečtěte si tento návod (vlastně je to skvělá prevence pro zdravé lůno pro jakoukoliv ženu):

  1. Připravte si dvě nádoby/lavory dostatečně velké, abyste si do nich pohodlně mohly sednout.
  2. Do jednoho lavoru si připravte horkou vodu. Tak horkou, jak vysokou teplotu vydržíte. A připravte si k němu i rychlovarnou konvici s horkou vodou.
    • Do tohoto lavoru si můžete udělat bylinkový nálev. Můžete se inspirovat u mě na blogu, nebo se nacítit na své lůno a namíchat si každá svou vlastní směs.
  3. Do druhého lavoru si připravte úplně ledovou vodu, zase tak studenou, jak nejvíc vydržíte. A k němu si můžete připravit nádobu s ledem.
    • Schlazení je opravdu důležité právě kvůli možnému podráždění zánětů. Bez studené to nejde!
    • Důležité je také udržovat teploty v obou lavorech plus mínus stejné.
  4. První se vždy posadíte do horké vody a poslední vždy musí být voda studená. Jednotlivé lavory střídáte po 3 minutách. Ideální je vydržet to 30 minut (8 opakování).

Mým přáním je, aby se tyto postupy staly normální součástí péče každé ženy o své zdravé lůno. Proto jsem také všechny své poznatky o péči o ženské lůno shrnula do kurzu o ekohygieně a péči o tělo.

S úctou
Vaše Gabriela

© Veškerá práva na uvedené informace jsou vyhrazena - více informací viz Prohlášení o autorských právech. Děkuji Vám, že spolu s citací uvádíte i odkaz na zdroj informací na mém webu www.gabrielatuatti.cz.

Gabriela Tuatti
Mou láskou jsou bylinky, které sama pěstuji, sbírám a pomocí nich připravuji masti a léčivé přípravky. Učím lidi zapomenuté postupy a recepty našich prababiček. Zaměřuji se především na ženské zdravotní problémy. Sama jsem překonala podle lékařů nevyléčitelnou nemoc zvanou endometrióza a nyní provázím ženy na jejich cestě ke zdraví a vysněnému těhotenství.
Jsem také spolu-autorkou Online školy Láskou lůno léčiti, kde provázím ženy na cestě ke zdravému lůnu.

Chcete dostávat pravidelně informace o nových článcích na blogu? Klikněte na tlačítko a žádná novinka vám neuteče.

Komentáře