Fast life versus Naturoterapie

Na přednáškách a konzultacích často říkám, že jednou z příčin nemocí ženského lůna je to šílené tempo, které se většina žen snaží držet. Je to tahle doba, která nutí ženy dělat přesčasy, nebo mít dvě práce, zvládat rodinu a domácnost a ještě se snažit vyrovnat svému muži. Proto žen s endometriózou, cystami, myomy a dalšími potížemi přibývá takové množství.

Možná tohle tvrzení s vámi i zarezonovalo a tam uvnitř se ozval jen slabý hlásek “Jo, asi jo, ale jak to sakra mám udělat?” Teď po měsících lockdownů věřím, že řada z vás, které jste vnitřně volaly po pomoci, jste zvedly hozenou rukavici. Protože tohle je jedinečná šance.

Pokud vás přitahuje Naturoterapie, tak jste na dobré cestě. Na cestě od důvěry v lékaře a jejich univerzální tvrzení k důvěře ve svůj vnitřní svět, v sebe sama, k důvěře v přírodu a lidské propojení s jejími silami.

Co si pod tou Naturoterapií představit?

Naturoterapie je cesta přírodní, cesta inspirovaná přírodou. Je to pomoc, kterou máme všichni doslova na dosah ruky.

 

Bylinky

Když to takhle napíšu, asi první, co vás napadne, budou bylinky – stejně jako mě na začátku mé cesty ke zdravému lůnu. Bylinky jsou v přírodě zdarma a můžete jimi nahradit většinu léčiv a medikamentů.

Strava

Léčí nás určitě také strava, ale ne ta “fast foodová”, ale strava připravená s láskou ze základních potravin bez polotovarů. Stále víc se rozšiřují informace o tom, co divokého v přírodě můžeme jíst, včetně bylinek. Protože příroda nám nabízí potraviny bez konzervantů a chemie a ta divoká je navíc nabitá vitamíny.

Péče o tělo

Když už jsme u té chemie a dalších toxických látek: tušíte, jak moc prošpikovaly náš každodenní život od koupelny, přes prádelnu až po šatní skříň? Přitom život bez chemie je o tolik jednodušší a levnější. Navrací nám schopnost znovu cítit nosem i kůží, co nám dělá dobře a co ne. Pomáhá to na oplátku zpátky zase přírodě.
Zapomněli jsme na přirozenou péči o tělo, na otužování, různé koupele a masáže, nebo reflexní terapii chůzí naboso.

Cykličnost

Pro nás ženy je taky zásadní péče o své lůno v průběhu menstruačního cyklu, vnímání své sexuality a intimity. To, co se před 60 lety jevilo jako objev lidstva, hormonální antikoncepce, je dnes zřejmě jeden ze zásadních zabijáků plodnosti žen i mužů. Na toto téma jsem se rozepsala v článku Hormonální nerovnováha vs. harmonie.

Pohyb

Do naturoterapie řadím také přirozený pohyb na čerstvém vzduchu, protože fakt je, že každá generace se hýbe míň a míň. A nebo se přepíná nárazově u cvičení, které je přirozenému pohybu na míle vzdálené. 

Psychosomatika

Touto přírodní péčí vyjadřujeme lásku samy k sobě, sebelásku a sebeúctu, která je základní ingrediencí na cestě ke zdraví. Všechny psychosomatické potíže se nám jen snaží ukázat, že si nakládáme příliš, nedůvěřujeme (si), přetěžujeme svou mysl a podléháme zbytečně strachům.

Zpomalte na „slow life“

Zpomalení je tu, vnímejte ho jako první krok. Slibte si, že už se znovu nevrátíte do starých zběsilých kolejí a že změny zahrnete do každodenního života. Jaro, teplo a přibývající slunce vám dodá potřebnou energii.

S úctou
Vaše Gabriela

© Veškerá práva na uvedené informace jsou vyhrazena - více informací viz Prohlášení o autorských právech. Děkuji Vám, že spolu s citací uvádíte i odkaz na zdroj informací na mém webu www.gabrielatuatti.cz.

Gabriela Tuatti
Mou láskou jsou bylinky, které sama pěstuji, sbírám a připravuji z nich tinktury a jiné bylinné přípravky. Zaměřuji se především na ženské zdravotní problémy. Sama jsem překonala podle lékařů nevyléčitelnou nemoc zvanou endometrióza a nyní provázím ženy na jejich cestě ke zdraví a vysněnému těhotenství např. na pobytech na ostrově Gozo. Jsem také autorkou doplňku NATUR ENDO pro harmonizaci ženského hormonálního cyklu.

Chcete dostávat pravidelně informace o nových článcích na blogu? Klikněte na tlačítko a žádná novinka vám neuteče.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů