Základní bylinková domácí apothéka

Psali a říkali jste si o nějaký základní přehled bylinek, které byste měli znát a obrátit se na ně dřív, než poběžíte do lékárny. Tady je za mě takový základní přehled bylinek, který se vždycky hodí.

Heřmánek

heřmánek pravýTlumí bolest, záněty, vysušuje mastnou pokožku, mírní menstruační bolesti, skvělý při nachlazení, působí postupudně.

 

Levandule

levanduleUvolňuje svalové křeče, ale i stres, uklidňuje trávící trakt, mírní projevy ekzémů a lupénky, špatně hojící rány, nespavost, migréna, závratě, snižuje tlak.

Kopřiva

kopřivaNedoceněný plevel! Detoxikuje, čistí trávicí trakt, mírní projevy revmatu, artritidy, artrózy, harmonizuje hormonální cyklus.

 

Pampeliška

pampeliškaStejně jako kopřiva je pampeliška nehezky opomíjená bylinka. Její spektrum užití je tak široké, že se nemusíte obávat užívat ji kdykoliv. Kořeny se užívají na tinkturu pro léčbu rakoviny, květ zmírňuje nevolnost, zvracení (kocovina), překyselení, zastavuje průjmy.

Řebříček

rebricek_obecnyMá nejmilejší bylinka!

Pro ženy velmi důležitá: harmonizuje hormonální cyklus, má neuvěřitelnou schopnost rozeznat, zda je krvácení třeba spustit nebo zastavit. A to nejen při menstruaci, ale i v případě řezných a jiných ran. Při koupelích léčí hemoroidy a záněty střev.

Máta

mátaUsnadňuje trávení, léčí dýchací cesty, příznivě působí při nechutenství, frigiditě, impotenci, posiluje nervovou soustavu zvyšuje tělesnou kondici a pozor: snižuje laktaci!

Meduňka

medunkaUklidňuje nervovou soustavu, uspává, podporuje plodnost u žen, tlumí nevolnosti a zvracení v těhotenství, působí proti plynatosti, tlumí bolest hlavy i migrénu.

Černý bez – květ

cerny-bez-3Užívá se při nachlazení, podporuje pocení, má močopudný účinek, projímavý účinek, likviduje bakterie, tlumí bolesti hlavy, zubů, bolesti nervového původu.

Libeček

libecekMimo to, že je skvělým dochucovadlem v kuchyni, má libeček nesmírné účinky i ve fytoterapii. Léčí dnu, rozpouští žlučové kameny, močové kameny i ledvinové kameny, posiluje nervovou i svalovou soustavu, zlepšuje krevní oběh, má močopudný účinek, tudíž podporuje funkci ledvin a velmi příznivě působí při nepravidelné menstruaci a revmatu.

Lichořeřišnice

lichorerisniceMá oblíbená magická popínavka 😀
Často ji doporučuji při zánětech močových cest, zápalu plic, zánětech vaječníku, zánětu prostaty, pro posílení imunity i nervového systému a organismu vůbec. Lichořeřišnice je přírodní antibiotikum s antivirotickými účinky.

Samozřejmě je mnohem více bylinek, které bych ráda zařadila do domácí lékárničky, toto je ale za mě takový základ, který se vždy hodí.

Děkuji Vám, že se zajímáte o svět bylinek a léčení přírodní cestou. Pokud jste žena potýkající se s nemocí lůna, pak vás zvu také k prozkoumání mého potravinového doplňku pro harmonizaci hormonálního cyklu – NATUR ENDO.

S úctou
Vaše Gabriela

© Veškerá práva na uvedené informace jsou vyhrazena - více informací viz Prohlášení o autorských právech. Děkuji Vám, že spolu s citací uvádíte i odkaz na zdroj informací na mém webu www.gabrielatuatti.cz.

Gabriela Tuatti
Mou láskou jsou bylinky, které sama pěstuji, sbírám a připravuji z nich tinktury a jiné bylinné přípravky. Zaměřuji se především na ženské zdravotní problémy. Sama jsem překonala podle lékařů nevyléčitelnou nemoc zvanou endometrióza a nyní provázím ženy na jejich cestě ke zdraví a vysněnému těhotenství např. na pobytech na ostrově Gozo. Jsem také autorkou doplňku NATUR ENDO pro harmonizaci ženského hormonálního cyklu.

Chcete dostávat pravidelně informace o nových článcích na blogu? Klikněte na tlačítko a žádná novinka vám neuteče.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů